Kimse bizi Kandil’den çıkaramaz

Irak Başbakanı Maliki'nin dünkü Türkiye ziyaretinde söylediği "Irak, komşu ülkelerin güvenliğini tehdit edecek barınak olamaz" sözlerine, terör örgütü PKK'dan küstahça cevap geldi.

Örgütün önde gelen liderlerinden Saydo Hüseyin Afşin’in, Fransız Haber Ajansı’na (AFP) “Bizi hiç bir kuvvet ve ülke Kandil’den çıkaramaz” diye konuştuğu belirtildi.
Fransız Haber Ajansı AFP, Irak’ın kuzeyindeki Kürt bölgesinde konuşlanan PKK’nın önde gelen liderlerinden Saydo Hüseyin Afşin’in “Hadi denesinler bakalım” dediğini kaydetti.
Habere göre, Afşin, “Hiç bir kuvvet veya ülke bizi Kandil’den çıkaramaz. 20 kez Türkler bize saldırdı. Hiç bir zaman zafer kazanmadılar, aksine biz zafer kazandık” iddiasında bulundu. Dağın derinliklerinde sağlam sığınaklarda bulunduklarını bu sebeple kimsenin kendilerini buradan atamayacağını iddia eden Afşin, “Son 10 yıldır bir çok hazırlıklar yaptılar fakat biz burada kendimizi gayet güvende hissediyoruz” dedi.
AFP’ye konuşan terör örgütü PKK elebaşıları, “Türk saldırılarına rağmen bugüne kadar ateşkese uyduklarını” ileri sürdüler.