Kimse erken seçim için heveslenmesin

Devlet Bakanı Beşir Atalay, "AK Parti'nin ülkede uyguladığı istikrarlı kalkınmadan rahatsız olanlar ortaya çıkarak erken seçim propagandası yapıyorlar. Bunlar boş yere umut etmesinler." dedi.

Çorlu kapalı spor salonunda gerçekleştirilen olağan kongreye AK Parti teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Tekirdağ Milletvekili Ahmet Kambur ve Ziyaeddin Akbulut, AKP Tekirdağ il Başkanı Mehmet Şık, Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün ve ilçe belde belediye başkanları, Çorlu belediye başkanı adına başkan yardımcıları Soner Demir ve Erdoğan Yıldız ve çok sayıda partili katıldı.

Divan başkanlığını Cemal Yılmaz Demir’in yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Faaliyet raporu okunup oylanmaya sunulduktan sonra konuşmalara geçildi. Programda konuşan Devlet Bakanı Beşir Atalay, şunları söyledi: “Partimizin kongreler süreci başladı. Çorlu bizim için önemli, bu yüzden ben de buradayım. AKP’nin ülkede uyguladığı istikrarlı kalkınmadan rahatsız olanlar ortaya çıkarak erken seçim propagandası yapıyorlar. Bunlar boş yere umut etmesinler. Onlara en iyi cevabı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Bir ülkede erken seçim neden olur; kriz varsa, iş başındaki hükümet koalisyon partileri ile anlaşmazlık yaşıyorsa, bir de yasal zamanı geldiyse seçim olur. Türkiye istikrarlı bir trend yakaladı. Bu süreç devam ediyor. Çünkü ülkede harıl harıl vatandaşın sorunlarını çözmek adına çalışıyoruz. AKP’nin büyük millet meclisinde çoğunluğu bulunduğu için hükümetimiz sorunsuz bir şekilde icraatlarına devam ediyor. Biz kendi saltanat sevdamız için burada değiliz. Bütün amacımız ve gayemiz halkımıza hizmet etmektir.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da ülkenin 11. cumhurbaşkanının AK Parti grubundan çıkacağını iddia ederek, “Siyasete fark ve değer kazandırdık. İş başına geldiğimiz günden bu güne kadar ülke çapında yaptığımız hizmetler ortada. AK Parti iş başına gelmeden önceki ülke durumunu göz önüne getirin. İki yıldır ülkede ilk okul kitapları bedava dağıtılıyor. Hedefimiz orta dereceli okullara da bedava kitap dağıtmak. Biz öyle projeler ürettik ki sosyal demokrat partiler bu projeleri zamanında uygulamaya koyamamışlardı. Bu gün buraya gelirken bir gazetede gözüme ilişti; Deniz Baykal Cumhurbaşkanlığı seçimini gündeme taşımak istiyor. Hiçbir şeyi ve projesi olmayan rejim bekçiliğine soyunur. Rejim konusunda hiç kimsenin bir kuşkusu olmasın. Atatürk en büyük eserim parlamentodur yani Büyük Millet Meclisi’dir demiştir. Ondan güçlü kimse olamaz.” diye konuştu. Erken seçimin olmayacağını kaydeden Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçim resmi tarihi olan 2007 yılını sonbaharında olacak. Muhalefet seçim isteklerinde samimi değil. Biz şimdi erken seçim istedik, onlar erken seçimden kaçacaklar. Biz onlar ile 2007’nin sonbaharında konuşacağız. Partimizin kuruluş öncesini ve kuruluş sonrasını çok iyi biliyoruz. Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan cezasını Pınarhisar’daki ceza evinde çekti. O çile dolu günleri unutmadık. AK Parti’nin rengini kimse değiştirmeye çalışmasın. Bunu başaramazlar. Enflasyon lafla düşmez. Bizim hükümetimizin çalışmaları sayesinde enflasyon düşmüştür. Biz AKP olarak ülkeye faydalı hizmetler yapmayı sürdürürken muhalefet partileri de kendilerini erken seçim ile avutacaklardır. Biz el ele verelim hizmetleri ülke çapına yayalım.”

Programda daha sonra tek liste ile oylamaya geçildi. Bunun sonucunda da Mehmet Gönül’ün başkanı olduğu tek liste oylama sonucunda ilçe yönetimini aldı.