‘Kimse layüsel degil’

Bayramlasma töreninde konusan Çelik, YYÜ Rektörü Yücel Askin'in tutuklanmasindan sonra yasanan olaylara deginerek, kimsenin layüs'el olmadigini ve kimsenin sorumsuzluk makaminda olmadigini kaydetti.

Çelik, “Ben suç islersem devlet ve adalet beni yargilamali. Adalete ve yargiya güvenmemiz gerekir. Ülkenin kurumlarini karsi karsiya getirecek fevri davranislardan kaçinmak gerekir. Bizler Van’in isminin güzelliklerle anilmasini istiyoruz” dedi.

“BOMBALARIN PATLADIGI YERE KALITELI DOKTOR GELMEZ”

Bakan Çelik, ülke genelinde yasanan güzelliklerin Van’a da yansitma gayreti içinde olduklarini dile getirerek, turizm alaninda ve diger alanda atilan adimlara birilerinin sabote etmeye çalistigini söyledi. Tüm kurum ve kuruluslarin temkinli olmasini isteyen bakan Çelik, “Terörün oldugu yere demiyorum, terör endisesinin oldugu yere kaliteli doktor gelmez, iyi ögretmen gelmez. Disardan kimse gelip buralara yatirim yapmaz. Hatta Van’li yatirimcilar disariya kaçar” seklinde konustu.

“DEVLET MEKANIZMASI INSAN VÜCUDUNA BENZER”

Bayramlasma törenlerinin samimi bir havada geçtigini vurgulayan Çelik, “Geçmis dönemlerde ayni partinin milletvekilleri ihale anlasmazligi yüzünden girtlak girtlaga girerlerdi. Allah’a sükür su an Van’a böyle bir durum yok. Kardesçe Van’in meselelerini çözmeye çalisiyoruz” dedi.

Devlet mekanizmasini insan vücuduna benzeten Bakan Çelik, “Bir vücuttaki bir göz diger gözle rekabet etmez, Göz kulaga kavga etmez, burun dille muhalefet etmez. Vücuttaki tüm organlar kendi görevlerini yerine getirir. Iste o zaman vücut saglam olur.” ifadesini kullandi.

Karayollari Yollari 11. Bölge Müdürlügü’nde yapilan bayramlasma törenine Vali Mehmet Niyazi Tanilir, Jandarma Asayis Kolordu Komutani Korgeneral Selahattin Ugurlu, AK Parti milletvekilleri Haci Biner, Yekta Haydaroglu, Cüneyt Karabiyik, Maliki Ejder Arvas, Halil Kaya, Belediye Baskani Burhan Yenigün, Cumhuriyet Bassavcisi Kemal Kaçan, Il Emniyet Müdürü Tacettin Kurt, diger daire amirleri, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin temsilcileri katildi. Bayramlasma töreninde Bakan Çelik ile Korgeneral Selahattin Ugurlu ile Haci Biner ve Bassavci Kemal Kaçan arasindaki samimi sohbet dikkat çekti.