Kimse Türkiye’nin aydinlik fotografini karartamaz

GAZIANTEP - Basbakan Recep Tayyip Erdogan, kimsenin Türkiye'nin aydinlik fotografini karartamayacagini söyledi.

AK Parti iktidarini elestirenlere de sert cevap veren Erdogan, cumhuriyetin projelerle degil, icraatlarla yükseltilecegini vurguladi.
Erdogan, icraatlariyla is yaparak ülkeyi büyülterek sahip çiktiklarini belirterek, ülkeye gelisme ve kalkinma yasattiklari için gerçekten sevinçli olduklarini dile getirdi. Edogan, “Bu sevinci halkimizin duymasini istiyoruz” dedi.

Iktidar muhalefet ayrimi partizanlik ayrimi yapmadiklarini ve bütün vatandasin mutlulugunu arzu ettiklerini kaydetti. Erdogan, söyle konustu: “Kilitlendigimiz bu hedef kosarken birileri de bu ülke fotografini karartmak için elinden geleni yapiyor. Bugüne kadar tas üstüne tas koymamis, bir eseri bulnmayan (Ben sunu yaptim bunu yapkim diye ortalikta geziyor) Bunlar rahatlari bozulacaklar diye eski yaralari kasimaktan baska birsey yapmiyor.”

Cumhuriyetin temel direginin demokrasi, adelet ve kalkinma oldugunu vurgulayan Erdogan, “Amacimiz hakksiz rekabeti ortadan kaldirmak ve halk iradesini hakkiyla temsil etmektir” seklinde konustu. Türkiye’nin dünyada cazibe merkezi haline geldigine dikkat çeken Erdogan, konusmasina söyle devam etti:

“Bu ülke insani tam manasiyla adideyetinin geregini yaparak vatandasligini serefiyle tasimalidir. Türkiye artik kabuk degistiriyor. Geri dönüs olmayan bir istikar ortamina kavustu ve bunun huzurunu yasamakta. Geçmiste kaybettigi huzuru yeniden yasamakta. Dünya nüfusu hizla artiyor. Su ve enerjiye olan ihtiyaç artiyor. Bazi bizi su zengini olarak tanimliyor. Biz su zengini degil, fakiriyiz. Sularimiz denizlere dökülüyor. Cografyamiza baktiginizde sularimiz iyi ama, onlari dogru kullanmamiz gerekiyor. Suyumuzu enerjiye ne kadar dönüstürebilirsik, kalkinmadaki mücadelemizi de o oranda arttiracagiz.”

Basbakan Erdogan, AK Parti’nin 3 yillik yatirimlarini da özetleyerek, 2003-2004 yillarinda 2.8 katrilyon Türk lirasi tasarruf sagladiklarinin altini çizdi. Erdogan, 2003’de 53, 2004’de 71 tesisin hizmete açildigini belirtti. 2005’de bu rakamin 24’e çikarildigina deginen Erdogan, 124 tesisle ekonomiye 3.5 milyar YTL. katki sagladiklarini anlatti. Erdogan, “Iste AK Parti kadrolarinin ülke sevdasi budur. Bu manzara asla küçük görülemez. Hizmetimiz annenizin ak sütü gibi helal olsun. Milletimizin bahti açik, Kadir Gecesi mübarek olsun.” diye sözlerini tamamladi.