Kimse Yok Mu 5 bin kişiye aşure ikram etti

Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi, 5 bin kişiye aşure ikram etti
Serintepe Mahallesi Ali Sezaiefendi İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen aşure etkinliğine öğrenci ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi, 5 bin kişiye aşure ikram etti
Serintepe Mahallesi Ali Sezaiefendi İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen aşure etkinliğine öğrenci ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Şube Başkanı Mustafa Timurbanga, muharrem ayında mezhebi, meşrebi ne olursa olsun tüm Müslümanların hüzünlendiğini belirtti. Herkesin gönül birliği içerisinde hareket etmesi gerektiğini ifade eden Timurbanga, “Muharrem ayı, Aşure, Kerbela denince mezhebi, meşrebi, ne olursa olsun bütün Müslümanların ortak hüznü ortak kederlerini hatırladıkları bir aydır. Biz bütün dünyada kardeşliklerin, dostlukların yaşanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.
Gelenek sel olarak düzenlenen aşure etkinliğine bu yıl bir yenisini daha eklediklerini hatırlatan Timurbanga, “Dernek olarak il ve ilçelerde bu çalışmamızı gönüllülerimizin ve esnaf arkadaşlarımızın destekleriyle devam ettirmekteyiz. Bu yıl 25 bin kişiye aşure dağıtmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.