Kimse Yok mu? Dernegi deprem bölgesinde

Pak-Türk Okullari ile birlikte faaliyetlerini yürüten dernek köy köy dolasarak deprem zedelere çadir, battaniye, giysi ve ilaç yardimi yapiyor.

Bu kapsamda bir Türk köyü olan Mirakala köyüne gelen Kimse Yok Mu ekibi burada 17 çadir ve çok sayida battaniye dagitti. Ekip kurdugu bir çadiri, depremde ailesinden 6 kisiyi kaybeden ve kocasiyla iki çocugun yaralanan bayan Nigina Iftihar Türk’e teslim etti. Nigina yapilan yardimlardan dolayi ekiplere tesekkür ederek, “Deprem dolaysiyla evlerimiz yikilmisti. Biz çok sikintili ve zor günler yasadik. Sonunda Türk kardeslerimiz geldi ve çesitli yardimlarda bulundu. Battaniye getirdiniz,çadir getirdiniz bunlar bizim günlerdir bekledigimiz ihtiyaçlardi.” Diye konustu.

Yapilan yardimlar sonrasi konusan deprem zede genç kiz Meryem Buhari ise, “Birçok seye ihtiyacimiz vardi. Çok mutluyuz.” dedi.

Ekiple birlikte çalisan Doktor Mehmet Sari da deprem zedeleri muayene ediyor. Dernegin Genel Sekreteri Sadik Emecen’in yaptigi açiklamada, Türk köyünde 17 çadir, battaniye ve giysi yardimi yaptiklarini söyleyerek, tespit ettikleri diger bölgelere de giderek yardimlarini sürdüreceklerini aktardi.