‘Kimse Yok mu’

Selde zarar gören ailelerin yüzü 'Kimse Yok mu' ile güldü.

Kimse Yokmu Derneği’nin Hatay’ın İskenderun ilçesine gelmesi ile Okyanus Eğitim Gönüllüleri Derneği, Çalışanlar Eğitim Vakfı ve Körfez İşadamları Derneği’nin katkıları ile selde zarar gören alilere yardım eli uzatıldı.
Kamyonlarla Fener Caddesi’ndeki karayollarının depolarına getirilen eşyalar, Okyanus Eğitim Gönüllüleri Derneği, Çalışanlar Eğitim Vakfı ile Körfez İşadamları Derneği üyelerinin özvereli çalışmaları ile kamyonlardan indirildi ve paketlendi.
Kimse Yok mu Derneği İskenderun Koordinatörü Şerif Atalar, selde zarar gören vatandaşlara yardım edebilmenin manevi hazzı içerisinde olduklarını belirterek “Dağıtılan her paketin içerisinde 5 kişilik eşya mevcut. Bu da 3 bin aileye tekabül ediyor” dedi.
İskenderun’a gelerek 600 aileye ev eşyaları, battaniye ve temizlik malzemeleri getirdiklerini belirten Kimse Yokmu Derneği yetkilisi Osman Ünal ise dağıtılan eşyaları tespit edilen kişilerin evlerine tek tek kendi elleri ile götürerek teslim ettiklerini ifade etti.
Kimse Yokmu Derneği üyeleri 300 kişilik ekip ile birlikte selde zarar gören ve daha önceden tespit edilen evlere araçlarla hareket ederek yardımları dağıttı.
Selde evleri sular altında kalan vatandaşlar ise karşılarında Kimse Yok mu ekibini görünce duygu dolu anlar yaşadı.
Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Soydan ve İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, dağıtımın yapıldığı yere gelerek Kimse Yok mu Derneği yetkililerinden bilgi aldı.
Soydan, Kimse Yok mu ekibi ile tek tek görüşerek, yardımlarından ötürü tüm ekibe teşekkürlerini iletti.
Milletvekili Soydan, “Yaşanan sel felaketinin ardından devletin tüm birimleri harekete geçti. Bizler de her gün sel bölgesine giderek vatandaşlarımız ile birebir görüştük ve sorunlarını dinledik. Önemli olan burada halkımızın acısına ortak olmak onların yardımına yetişebilmektir. Elbette bu yardımları yaparken özel sivil kuruluşlarımızın da desteği oldu bu da yükümüzü bira olsun hafifletti. Bu gün İskenderun’a gelerek özverili bir şekilde çalışarak vatandaşlarımıza yardım elini uzatan Kimse Yok mu ekibi başta olmak üzeri Okyanus Eğitim Gönüllüleri Derneği, Körfez İşadamları Derneği, Çalışanlar Eğitim gönüllülerine yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Selzedelere devletin yanında sivil toplum kuruluşlarının da büyük destek verdiğini belirten İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu da Kimse Yok mu ekibi yetkilileri ile görüşerek yapılan yardımdan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.
Kimse Yokmu Derneği İskenderun yetkilisi Ösman Öner, yapılan yardımlar ile ilgili Kaymakam Horozoğlu’na bilgiler vererek, “İskenderun’da 300 gönüllü vatandaşımız ile birlikte bu yardımların dağıtılmasını sağlıyoruz, Burada Okyanus Eğitim Gönüllüleri derneği üyelerimizi de önemli gayretleri var. Hep birlikte yardıma muhtaç insanlarımız için el birliği ile hareket ederek, daha öncedenh tespit ettiğimiz 600 aileye yardımda bulunuyoruz” diye konuştu.
Kimse Yokmu Derneği üyelerinin yapmış olduğu anlamlı yardımdan dolayı teşekkürlerini dile getiren İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu ise “Ülkemizin değişik bölgelerinde yaşanan değişik felaketlerde devletin yanında bu tür sivil toplum kuruluşlarının da yer alması gerçekten çok önemli. Her şeyi devletten beklemek yerine hayırsever vatandaşlarımız da bu tür yardımlara el atması devletimizin de yükün hafifletiyor.” şeklinde konuştu.