Kimse Yok Mu yardıma doymuyor

Kimse Yok Mu Derneği, Mardin'de 2500 aileye kurban eti dağıtıyor

Kimse Yok Mu Derneği, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 3 Kasım 2006 tarihinde sel felaketinde zarar gören vatandaşlara yönelik yaptığı yardımlarına devam ediyor. Dernek bu sefer Kurban Bayramı nedeniyle başta Mardin, Diyarbakır, Batman, Şiirt, Şırnak, Ağrı ve Van illerinde bulunan 26 bin fakir vatandaşa kurban eti dağıtıyor.
Mardin’de 300 küçükbaş 50 büyükbaş olmak üzere toplam 350 hayvan kesilirken, toplam 2500 aileye kurban eti dağıtımı yapılacağı belirtildi. Kimse Yok Mu Derneği Başkan Yardımcısı Eyüp Tok, Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde toplam 3435 büyük ve küçükbaş hayvan kesimi yaptıklarını belirterek, bayramın ikinci ve üçüncü gününden itibaren toplam 26 bin fakir aileye kurban eti dağıtımı yapacaklarını söyledi.

Türkiye yanı sıra dünyanın dört bir yanında bulunan fakir ve ihtiyaç sahibi ailelere de kurban eti dağıtımını aynı anda yapacaklarını ifade eden Tok, “Özellikle Güneydoğu’da başta selden zarar gören aileler öncellik tanıyacağız. Şu anda Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde Kimse Yok Mu Derneği bünyesinde çalışan yaklaşık 200 kişi bölgede et dağıtımı için seferber oldu. Dernek üyelerimizle birlikte en az bin kişi de gönüllü bayramın ikinci ve üçüncü gününden itibaren kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaktır.” dedi.