Kimsesiz çocuklara polis sefkati

AFYON - Afyonkarahisar'da, annelerinin üzerlerine kapiyi kilitleyip gittigi 2 çocugun imdadina polis yetisti. Mahsur kaldiklari evin penceresinden bagirarak yardim isteyen çocuklar, yoldan geçenlerin durumu polise bildirmesiyle kurtarildi.

Polis, sabahtan aksama kadar kilitli kaldiklari evde hiçbir sey yemedikleri için bitkin düsen çocuklara süt ve bisküvi ikram etti.
Edinilen bilgiye göre, anne Duran Yeter, ayri yasadigi kocasindan bosanma davasi için Aksehir’e giderken çocuklari Murat (5) ve Aynur Acar’i (10) evde birakarak kapiyi kilitleyip çikti. Sabahtan aksama kadar evde mahsur kalan çocuklar, aksam olunca korkarak pencereden bagirmaya basladi. Yoldan geçenlerin durumu bildirmesi üzerine eve gelen polis, kapiyi açarak çocuklara ulasti.

Evlerindeki sobanin yanmadigini belirten Aynur, sabahtan bu yana aç olduklarini, üsüdükleri için de en sonunda pencereden bagirarak yardim istemek zorunda kaldiklarini söyledi.

Yürümekte zorluk çeken Murat, polisin kucaginda ekip arabasina götürüldü. Iki kardes daha sonra Merkez Karakolu’na götürüldü. Sabahtan aksama kadar kilitli kaldiklari evde hiçbir sey yemedikleri için bitkin düsen çocuklara süt ve bisküvi ikram etti.

Bu arada polis, çocuklarin ailesine ulasmak için çalismalara basladi.