Kimsesiz çocukların poşetli kayak keyfi

Eşrefiler Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan 8-12 yaş arasındaki çocuklar, günübirlik çıkartıldıkları Uludağ'da gönüllerince eğlendi.

Bursa Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna Bağlı Eşrefiler Kız Yetiştirme Yurdun’da kalan 20 kimsesiz çocuk günübirlik çıktıkları Uludağ’da doyasıya eğlendi. Eşrefiler Kız Yetiştirme Yurdu yetkilileri gözetiminde tatil yapan 8-12 yaş grubundaki kızlar, mangal yakarak ve kar topu oynayarak keyifli saatler yaşadı. Aileleri ile birlikte tatil yapan yaşıtlarının aksine, ayaklarında kayak takımı, kızak, üzerlerinde özel kayak kıyafeti bulunmayan kimsesiz çocuklar, ellerine geçirdikleri poşetlerle bulundukları otelin önündeki yamaçta kayak yaptı.

Poşet üzerine 3 – 4 kişilik gruplar halinde binen çocukların neşesi havanın da güneşli ve sıcak olması nedeniyle zirve noktalara ulaştı. Kimi zaman düşen, karlarda yuvarlanan çocuklar, arkadaşları ile bol bol kar topu oynadı. İsimlerinin Hüsniye, Damla, Ayşe, Filiz ve Süreyya olduğunu söyleyen grup, Uludağ’a getirilmelerinden duydukları mutluluğu dile getirdi. Her yıl bir kere Uludağ’a çıktıklarını söyleyen grup, günüllerince eğlendiklerini söyledi.