Kiracilar YasasiAntalya’da masaya yatirilacak

ANTALYA - Kiracilar Dernegi (Kira-Der) Baskani Ali Ulvi Büyüknohutçu, kiracilar yasasini görüsmek üzere önümüzdeki günlerde Adalet Bakanligi'ndan temsilcilerin katilacagi bir toplanti düzenleyeceklerini açikladi.

Toplantida alinacak kararlar, bildirge halinde basbakana sunulacak.
Daha önce hükümet yetkilileri tarafindan yüksek sesle dile getirilen fakat bir türlü meclis gündemine gelmeyen yasa için Antalya’da beyin firtinasi olusturulacak. Kiracilar, ev sahipleri ve yasa hazirlayicilar Antalya’da Kiracilar Yasasini tartisacak. Yasada tuzak maddeler bulundugunu ve bunlarin giderilmesi için böyle bir toplanti tertiplediklerini anlatan Kira-Der Baskani Büyüknohutçu, toplanti sonunda ortak bir bildiri yayinlanacagini kaydetti. Kira-Der ev sahipliginde bayramdan sonra yapilmasi düsünülen atölye çalismasi hakkinda bilgi veren Büyüknohutçu, Borçlar Kanunu içerisinde yer alan kira sözlesmesi yasasinin ayri bir yasa olmasi gerektigini belirterek, “Hükümetin kiracilari güvence altina alacak kira yasasini kisa süre içerisinde çikarmasini istiyoruz” dedi.

Söz konusu toplantiya yasayla ilgisi olan tüm yetkililere çagrida bulunduklarini dile getiren Kira-Der Baskani, toplantiya Adalet Bakanligi temsilcisi, Meclis Adalet Komisyonu Üyesi Feridun Baloglu, Emlakçilar Odasi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odasi(ATSO), belediye ve baro yetkililerinin katilacagini söyledi. ATSO Günübirlik Tesisleri’nde yapilmasi planlanan toplantida yasayi masaya yatiracaklarini vurgulayan Büyüknohutçu, “Toplanti sonrasi alinacak karari bildirge olarak hazirlayacagiz. Basta basbakan olmak üzere ilgili bakanlara ve meclis komisyonuna gönderecegimiz bildirge ile kiraci yasasindaki tuzak maddelerin çikarilmasini hedefliyoruz” dedi.