Kirat sahlaniyor mitingleri devam ediyor

MUGLA - Ülke genelinde mitinglere baslayan Dogru Yol Partisi (DYP), Mugla'da düzenlenecek "Kirat Sahlaniyor" mitingi için üç teskilat baskan yardimcisi gönderdi.

DYP Mugla Il Baskani Latif Sakici, miting öncesinde gelen teskilat baskan yardimcilarinin kendilerine yardimci olacagini belirtti. Daha sonra söz alan teskilat baskan yardimcilarindan Çankiri eski Milletvekili Ahmet Uyanik, ulusal basinin kendileri ve diger muhalefet partilerinin görüslerini yayinlamadigini iddia ederek, “Bu yüzden en büyük görev, halkimizi hükümetin yanlis politikalari konusunda uyarmak için yerel basina düsüyor.” dedi.

Türkiye’de aydin sayilan bazi kisilerin, televizyon programlarinda ekonominin iyiye gittigini söyledigini belirten Uyanik, “AK Parti hükümeti, görevde bulundugu üç yil zarfinda bir tek fabrika bacasi tüttürmemistir. Yatirim adi altinda özellestirme yapiyorlar. Benim paramla, benim gayretimle kurulan bir TÜPRAS’i, bir Türk Telekom’u yabancilara verip adina yatirim diyorlar.” diye konustu.

2006’yi seçim yili olarak gördüklerini anlatan Ahmet Uyanik, Kayseri’de baslattiklari mitinglere Mugla’da ve 26 Kasim’da Antalya’da devam edeceklerini sözlerine ekledi.