Kırıkkale Üniversitesi’nde sosyal yaşamda liderlik anlatıldı

Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Topluluğu tarafından "İş Hayatında ve Sosyal Yaşamda Liderlik" konferansı düzenlendi.

Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Topluluğu tarafından “İş Hayatında ve Sosyal Yaşamda Liderlik” konferansı düzenlendi.

Kırıkkale Üniversitesi Yahya Kemal Salonu’nda yapılan toplantıda ünlü ressam Osman Hamdi’nin ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ tablosundan hareketle bir liderde olması gereken özellikler vurgulandı. Konuşmacı olarak katılan İzgören Akademi Genel Müdürü ve Eğitmen Umut Sav, toplantıya katılanlara, motivasyon, çalışma ve başarma konuları üzerinde bilgiler aktardı. İyi bir liderde olması gereken özellikleri empati, sabır, hoşgörü, sağduyu, ve kararlılık olarak nitelendiren Sav, “Ayrıca başarıyı getiren nedenlerden biri ekip çalışmasının değerini bilmektir. Eğer ekip çalışmasını yönlendirebiliyorsanız hem çalışanlarınızın kapasitesini daha iyi anlar, hem de fikirlerine değer verdiğinizi kendilerine de gösterebilme imkanı bulabilirsiniz. Başarı için empati şart.” dedi.

Sav’a Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Topluluğu Danışmanı Doç. Dr. Sıtkı Yıldız, tarafından teşekkür belgesi verildi.