Kırıkkale’de esrarengiz cinayet

Kırıkkale'nin Hasandede kasabası yakınlarında Kızılırmak bölgesinde biri erkek iki ceset bulundu.

Cesetlerin 40 yaşındaki Berham Sümer ile 18 yaşındaki Sinem Şensoy’a ait olduğu belirlendi.

Alınan bilgiye göre Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesi Yeni Şehir Mahallesi’nde oturan Sinem Şensoy (18) dün akşam saatlerinde evden ayrılarak bir daha geriye dönmedi. Bunun üzerine telaşlanan aile kızlarının kayıp olduğunu belirterek aramaya başladı.

Bu arada vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerinde inceleme yapan jandarma cesetlerin yakınında bir adet tabanca buldu. Yapılan incelemede Sinem Şensoy ve Berham Sümer’e tabanca ile ikişer el ateş edilerek öldürülmüş olduğu tespit edildi.

Hasandede beldesi Kayseri karayolu üzerindeki Dem Otel yakınlarında boş arazide bulunan cesetler otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Jandarma olayla ilgili çok yönlü araştırma başlatırken olayın cinayet olasılığının fazla olduğu kaydedildi. Tabanca ile göğsünden vurularak öldürüldüğü sanılan Sinem Şensoy’un orta okul mezunu olduğu öğrenildi. Ayrıca Sinem’in bundan bir yıl önce iki defa intihar girişiminde bulunduğu yetkililerce bildirildi.

Sinem’in Didem (10) ve Uğur Şensoy (8) isimli iki kardeşi bulunuyor. Sinem’in anne, babası konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken Yenişehir Mahallesi’ndeki evinde ağıtlar yakılıyor.

Bu arada Sinem ile birlikte aynı yerde cesedi bulunan Berham Sümer’in ise Kırıkkale İl Özel İdaresi Müdürlüğü bünyesinde Yahşihan İlçesi Kaymakamlığı’nda hizmetli olarak çalıştığı ve birkaç günden bu yana izinli olduğu belirtildi. Evli ve 4 çocuk babası olduğu söylenen Berham Sümer’in maddi ve ailevi durumunun da iyi olmadığı kaydedildi.