Kırıkkale’ye kan merkezi kuruluyor

Kızılay tarafından Kırıkkale'ye yapılacak kan merkezi sayesinde vatandaşlar hastaları için kan aramak zorunda kalmayacak.

Kızılay Derneği Kırıkkale Şubesi, Hüseyin Kahya Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nda (YİBO) öğrencilere deprem hakkında bilgi verildi.

Seminerde çok kısa bir süre içinde Kırıkkale’ye kan merkezinin kurulacağının müjdesini veren Kaplanhan, “Bir süredir planlamasını yaptığımız kan merkezimizi kuracağız. Genel merkezimizin 200 ile 400 metrekare arasında ve insan yoğunluğunun çok olduğu bir yerde kurulması koşulu vardı. Biz Kızılay yönetimi olarak genel merkezimizin talimatları doğrultusunda Kırıkkaleli vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak olan Kan Merkezi’mizin binası hazırladık. Çok yakın bir zamanda açılışını yapacağız. Umarım Kırıkkale’ye hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kızılay Yönetim Kurulu üyesi Temel Afet Bilinci, Eğitmeni Jeoloji Mühendisi Esra Altundağ YİBO’da ki öğrencilere deprem dersi verdi. Slaytlı anlatımlar ve uygulamalarla öğrencilerin deprem ve diğer afetlerde yapmaları gerekenleri anlatan Altundağ, bu etkinliği her bireyi, deprem ve diğer afetlerin yarattığı tehlikeler hakkında bilinçlendirmek, bireylere afete hazırlığın aşamalarını tanıtmak için gerçekleştirdiklerini vurguladı. Kırıkkale Vali Mustafa Bahrettin Demirer ve Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz başta olmak üzere Kırıkkale’nin önde gelenlerinin katıldı.