Kırkağaç’ta 400 asker gıda zehirlenmesi sebebiyle tedavi altına alındı

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 6. Jandarma Alay Komutanlığı'nda görev yapan 400 asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelerde tedavi altına alındı.

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde 6. Jandarma Alay Komutanlığı’nda görev yapan 400 asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelerde tedavi altına alındı.

Askerler, akşam yemeğinden sonra ishal, kusma ve yüksek ateş şikayetiyle askeri araç ve çevre ilçelerden gelen ambulanslarla Kırkağaç, Soma, Akhisar ve Manisa’ çeşitli özel ve devlet hastanelerine kaldırıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, yemeklerden numune aldı. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, izinli tüm sağlık personelini göreve çağırdı. Askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavilerinin devam ettiği bildirildi.

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, yoğun bakımda ya da hayati tehlikesi bulunan asker olmadığını söyledi. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılan askerlerin, Kırkağaç, Soma, Akhisar ve Manisa’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığını belirten Vali Savaş, hasta askerlerin nakilleri amacıyla İzmir ve Balıkesir’den 112 Acil takviyesi yapıldığını bildirdi. Savaş, ilk müdahale anında hastane bahçelerine kadar taşan yoğunluğun, diğer ilçelerdeki hastanelere sevkle azaldığını kaydetti. Savaş, “Her şey kontrolümüz altında. Birlik içerisine de doktor takviyesi yapıldı. Askerlerin hastaneye gitmeden de tedavi edilebilmesi için gereken desteği veriyoruz. Askerlerin çorba, pilav ve etli patates yemeği yediğini öğrendik. Ekipler tarafından numuneler alındı, rahatsızlığın sebebi tahliller neticesinde ortaya çıkacak.” dedi.