Kırklarelili işadamları Adana’daki iş fırsatlarını inceledi

Kırklareli İşadamları Derneği (KİAD) üyesi bir grup işadamı, iş fırsatlarını yerinde görmek için Adana'ya geldi.

Kırklareli İşadamları Derneği (KİAD) üyesi bir grup işadamı, iş fırsatlarını yerinde görmek için Adana’ya geldi.

Anadolu Girişimci İşadamları Derneği’ni (AGİD) ziyaret eden Kırklarelili işadamları fabrika ziyaretlerinin yanı sıra kültürel gezi de yaptı. AGİD Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özdoğru ve Haluk İncecik ile birlikte sabah kahvaltısında bir araya gelen KİAD’lı işadamları Adana’yı çok beğendiklerini dile getirdiler. AGİD’in faaliyetleri hakkında Mehmet Özdoğru’dan bilgiler de alan KİAD Başkanı Emre Yurdakul ve beraberindeki işadamları coğrafi konumu itibariyle Adana’nın ‘Ortadoğu’nun ihracat kapısı’ olabilecek kapasiteye sahip olduğunu gördüklerini de ifade etti. Daha sonra AGİD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdoğru ziyaretin anısına KİAD Başkanı Emre Yurdakul’a plaket takdim etti. Yurdakul da, Trakya’da üretilen peynir çeşitlerinden oluşturulan sepeti Özdoğru’ya hediye etti.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ni de gezen Kırklarelili işadamları Aslanlar Alüminyum Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Burhan Aslan’dan fabrika hakkında bilgi alan KİAD Başkanı Emre Yurdakul ve işadamları daha sonra Tarsus Eshabı Kehf’e giderek ‘Yedi Uyurlar’a ait olduğu inanılan mağarayı gezdi. Akşam üzeri tekrar Adana’ya gelen konuk işadamları Merkez Park ve Merkez Camii’yi de gezdi.

Kırklareli’nde de görev yapan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’la, Onbaşılar Kebap Salonu’nda akşam yemeğinde bir araya gelen KİAD’lı işadamları eski günleri yad etme fırsatı buldu. Vali Coş’un yakından ilgilendiği Kırklarelili işadamları metrelik kebabı da çok sevdi. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın selamını da getiren KİAD Başkanı Emre Yurdakul Vali Coş’a üzerinde Arapça ‘Allah yardım eden ve muvaffakiyet verendir’ yazan tablo hediye etti. Vali Coş da konuk işadamlarına Adana’nın damak tatlarından cezerye verdi. Kırklarelili işadamları Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’la hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.