Kırmızı Çizgi ‘Çölaşan’a hesap sordu

Özel bir gazete de köşe yazarlığı yapan Emin Çölaşan hakkında Kırmızı Çizgi dergisi tarafından ortaya atılan iddialar, dergi yayın yönetmeni Muhammet Kutlu’nun yeni sorularıyla yeni bir boyut kazandı.

Çölaşan’ın milletin gözünün içine baka baka içi boş ‘mertlik’ oyunu sergilediğini ifade eden Kutlu şunlara değindi: “Emin Çölaşan ihbar dilekçesiyle, vatandaşa ‘Benim verilemeyecek hesabım yoktur’ mesajı vermeye çalışıyor. Sorularla hedef saptırmayı amaçlıyor. Zira, becerikli usta kalemimiz, Maliye Bakanlığı’ndan kesinlikle ne kadar parası olduğunu öğrenmek istememektedir. Ustaca hazırlanmış sorularla, aile bireyleri ile birlikte ne kadar parasının olmadığı yanıtını almak istemektedir. Ne kadar parası olduğu yine boşlukta kalacaktır. Ancak, koskoca Maliye Bakanlığı bu oyuna gelse de Kırmızı Çizgi gelmeyecektir.”

‘Emin abi, bırak o soruları Maliye Bakanlığı’na bunları sor’ diyen Muhammet Kutlu’nun yazar Emin Çölaşan’a soruları şunlar:

1- Bankalarda siz ve aile bireyleriniz adına, 01.01.2002 tarihi ile 06.06.2006 tarihleri arasında toplam kaç ABD ve Yeni Türk Lirası (YTL) giriş ve çıkışı olmuştur? Diğer bir ifade ile, söz konusu tarihlerdeki para hareketliliğinin tutarı ABD Doları ve YTL cinsinden nedir? Bu yıllar içerisinde hiç off-shore hesabı açtırdınız mı?

2- Adınıza, 01.01.2002 ile 06.06.2006 yılları arasında kaç ayrı hesap açılmıştır ve kapanmıştır. Halen kaç hesabınız mevcuttur?

3- Dikkatle cevaplayınız; 01.04.2006 TARİHİ İTİBARİYLE TÜM HESAPLARINIZDA (Aile bireyleriniz dahil) TOPLAM KAÇ ABD Doları VE YTL VARDI? HESAPLARINIZDA 06.06.2006 TARİHİ İTİBARİYLE KAÇ ABD Doları VE YTL KALMIŞTIR?