Kırmızı ışıkta bıçaklı kavga; 1 ölü

Şişli'de iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada bir kişi hayatını kaybetti biri ağır 2 kişi de yaralandı.

Olay saat 03:00 sıralırında Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, daha önce aralarındaki bir husumet nedeniyle kavgalı olan, İbrahim Yalçın ve Hakkı Yalçın isimli iki kardeş ile Fatih Kargın (24) trafikte seyir halindeyken, araçları kırmızı ışıkta durunca karşı karşıya geldi. Birbirlerine laf atmaya başlayan şahıslar, araçlarından inerek kavgaya tutuştu. İki tarafın da bıçak kullandığı kavgada, Fatih Kargın ile Hakkı Yalçın, aldıkları bıçak darbeleriyle ağır yaralandı. İbrahim Yalçın ise hafif şekilde yaralandı. İbrahim Yalçın, kavgadan sonra yaralı kardeşini araca bindirerek kaçmaya çalıştı ancak kardeşininin durumu ağır olduğundan bir süre ilerledikten sonra durarak ambulans çağırmak zorunda kaldı. Bu sırada devriye gezen polis ekipleri 100 metre aralıkla yerde yatan her iki yaralıyı da farketti. Kargın, olay yerine çağrılan ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırıldı ancak bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hakkı Yalçın ise polis otosuyla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hakkı Yalçın’ın da durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Bu arada polis ekipleri yaralı Yalçın’ı kendi otolarına bindirirken ağabeyi de kullandıkları aracın içindeki bira şişelerini, polisin görmemesi için yere attı ancak yakalanmaktan kurtulamadı.

Olay yerinde araştırma yapan polis ekipleri konuyla ilgisi olduğu düşünülen bir kişiyi de gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.