‘Kitap al oku getir’

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 2'nci el Sahaf Kitap Evi'nin 'Yarıyıl Tatili Kitap Okuyarak Değerlendirelim' kampanyasına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Eğitim ve öğretim yılı başında köy okulu kütüphanelerine ellerinde fazla olan dünya klasikleri kitaplarını ücretsiz verdiklerini bildiren Duymaz, kampanyasının esas hedefinin öğrencilerde okuma kültürünün yaygınlaştırılması olduğunu belirtti.

Öğrencilerin ellerinde bulunan kitaplarla okumak için kitap evinde bulunan kitapları takas yaptıklarını belirten Duymaz, bir çok öğrencinin okuyup getirmek için dükkandan kitap aldığını bildirdi.
Duymaz, “İlçemizde öğrencilerin yarıyıl tatillerini kitap okuyarak değerlendirmeleri için ‘kitap oku getir’ kampanyası başlattık. Kampanyamıza kitap okuma kurdu öğrenciler ilgi gösteriyor. Kitap okuma alışkanlığı küçük yaşta başladığı için çocukların kitapla tanışmasını sağlıyoruz.” dedi.
Babasının balıktan dönmesini kitap okuyarak beklediğini bildiren Fethiye Akıncı İlköğretim Okulu 3’ncü Sınıf Öğrencisi Metin Dikmen, 10 gün içinde Ömer Seyefettin’in ‘Kaşağı’, ‘Pempe İncili Kaftan ile ‘Topuz ‘ hikaye kitaplarını okuduğunu söyledi.
Öğretmeninin yapması için verdiği bazı ödevlerini Fethiye İskelesi’nde bulunan Fethiye Kitap Evi’nde yaptığını bildiren Dikmen, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatıyla ilgili ödevini kitap evinde bulunan kitaplardan yararlanarak yaptığını anlattı.