Kız çocuğuna tecavüze 5 tutuklama

Malatya'da küçük yaşta kız çocuğunu ''zorla alıkoydukları'', ''tecavüz ettikleri'' ve ''fuhşa zorladıkları'' iddiasıyla yakalanan 10 kişiden 5'i tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, küçük bir kız çocuğunun zorla alıkonulması, tecavüze uğraması ve fuhşa zorlanması konusuyla ilgili olarak çalışma yapan polis, 10 kişiyi yakaladı. Çocuk Şube Müdürlüğüne giderek müracaatta bulunan S.Y (17), babasının kendisine cinsel tacizde bulunduğunu, evden kaçtığı bir dönemde tanıştığı T. ve Z. ile Gaziantep’e gittiğini burada T. isimli bir kişinin kendisi ile cinsel ilişkiye girdiğini ve para karşılığı ilişkiye zorlandığını belirtti.

Malatya’ya döndüğünde de gidecek yeri olmadığı için tanıdığı olan H.Ç’nin (42) evinde kaldığını söyleyen S.Y, H.Ç’nin kendisiyle zorla ilişkiye girdiğini ve Başharık Mahallesi’nde kiraladığı evde para karşılığı fuhşa zorladığını iddia etti.

Konuyla ilgili çalışma başlatan polis, ifadeler doğrultusunda V.Y (49), H.Ç (42), H.K (70), E.U (26), H.S (24), K.G (30), M.S (28), M.Ö (42), A.K (53) ve E.Ç’yi (18) yakaladı.

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan V.Y, H.K, E.U, M.S ve H.Ç, tutuklanırken, diğer zanlılar serbest bırakıldı. Olaya karıştıkları öne sürülen ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen T, Z, F. ve M.’nin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.