Kız meselesi yüzünden bıçaklı kavga

Bursa'da, sabah okuluna gelen lise son sınıf öğrencisi, kapı önünde bekleyen ve geçen yıl dersleri kötü olduğu için okuldan atılan bir çocuk tarafından bıçaklandı.

Merkez Yıldırım ilçesine bağlı Kurtuluş Caddesi üzerindeki Yıldırım Beyazıt Lisesi giriş kapısı önünde sabah saat 07.40 sıralarında meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti. Yavuz Selim Mahallesi’nde oturan lise son sınıf öğrencisi Mansur Ay (18) tam okul kapısına geldiği sırada, dersleri kötü olduğu için geçen yıl okuldan atılan C.G (Ceyhun Gündoğdu) (17) ile karşılaştı.

2 genç, kız meselesi yüzünden tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine yanındaki bıçağı çıkaran C.G., Mansur Ay’ı sol karın boşluğundan bir bıçak darbesi ile yaraladı. Kanlar içinde yere yığılan Ay, öğretmenlerin çağırdığı 112 Acil Servis ambulansıyla Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayın ardından yaklaşık 100 metre ilerideki Yıldırım Polis Merkezi’ne giden zanlı, teslim oldu. Zanlının verdiği ilk ifadesinde, kız meselesi yüzünden tartıştıklarını ve Mansur Ay’ı, kendisine küfür ettiği için bıçakladığını söylediği öğrenildi.

Bu arada sabah okula uğurladıkları çocuklarının hastaneye kaldırıldığını öğrenince şaşkına dönen pazarcı Mehmet Emin Ay (45) ve karısı Semiha Ay (40) acı haberi, çocuklarının okul arkadaşlarından aldı.

Olayın şokunu yaşayan 6 çocuk annesi Semiha Ay, “Oğlumun kavgayla hiç işi olmazdı. Sakin ve derslerinde başarılı bir çocuktu. Okul kapısında nasıl oluyor da oğlumu bıçaklıyorlar. Okulda hiç güvenlik yok mu” diyerek tepkisini gösterdi.

Bu arada sanık C.G’nin yaşının küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edileceği belirtilirken, olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.