Kız öğrenci gözyaşına boğuldu

Türk Hava Yolları'nın (THY) Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan İstanbul - Trabzon seferini yapacak uçağın uçuş personeli yokluğu nedeniyle iptal edilmesi üzerine uçağın 202 yolcusu ortada kaldı.

Terminal binasında sinir krizi geçirerek gözyaşlarına boğulan öğrenciyi diğer yolcular teselli etmeye çalıştı.
Edinilen bilgiye göre, THY’ye ait saat 18.00’da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Trabzon’a hareket etmesi beklenen TK922 sefer sayılı uçağın yolcuları, iç hatlar terminaline gelerek biletlerini onaylattıktan sonra bagajlarını teslim etti. Bir süre sonra yapılan anons ile uçağın uçuşunun 19.00’a, daha sonra da 19.30’a ertelendiği söylendi. Ancak daha sonra yolculara uçağın seferinin uçuş personelinin olmaması nedeniyle iptal edildiği bilgisi iletildi. Duruma sinirlenen yolculardan bazıları bagaj teslimatı ve bilet kontrolünün yapıldığı görevlileri yerlerinden kaldırarak kendileri oturdu. Uçaklarının Trabzon’a hareket etmemesi halinde bankoları terk etmeyeceklerini söyleyen yolcular, yaklaşık yarım saat boyunca işlem yapılmasını önleyerek İzmir’e gidecek uçağın da gecikmeli hareket etmesine neden oldu. Yolcular’dan bazıları şehir dışından geldiklerini ve seferin iptal olması ile ne yapacaklarını şaşırdıklarını söylerken, bazıları da “Böyle mi Avrupa Birliği’ne gireceğiz, şu halimize bakın, saatlerdir perişan olduk” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Bu arada, Trabzon seferinin iptal edilmesi ile paniğe kapılarak 18 Haziran’da yapılacak ÖSS sınavına yetişememe kaygısı taşıyan bir kız öğrenci ise sinir krizleri geçirdi. Uzun süre ağlayan öğrenciyi terminaldeki diğer yolcular teselli etmeye çalıştı. ÖSS sınavına girmek için Trabzon’a gidemeyen bir erkek öğrenci de, 4 yıldır sınava hazırlandığını, otobüs ile sınava yetişmeyi deneyeceğini söyledi.