Kızılay’ın deprem malzemelerini çaldılar

Sakarya'da Kızılay'a ait depoya giren kişi ya da kişiler kuruma ait 2 araca zarar verdikten sonra içeride bulunan bazı deprem malzemelerini çaldı.

Edinilen bilgiye göre, Mithatpaşa Mahallesi’nde bulunan eski Zirai Donatım Fabrikası’nın bahçesinde bulunan Kızılay’a ait deponun kırık olan camlarından içeri giren kişi ya da kişiler kuruma ait 2 adet araca zarar verdi. Araçların camlarını kıran ve akülerini çalan kişi ya da kişiler bazı deprem malzemelerini de aldıktan sonra kaçtı. Hırsızlık olayı Kızılay görevlisinin depoya gelmesiyle ortaya çıktı. Görevlinin durumu bildirmesi üzerine depoya gelen polis, içeride inceleme yaptı.

Hırsızlık olayı sonrası çalınan ve zarar gören araçlarla ilgili inceleme yapan Kızılay Sakarya Şubesi Sekreteri Vahit Ferhatoğlu, Kızılay’ın malını çalmanın Türkiye’deki 70 milyon insanın eşyasını çalmakla eşdeğer olduğunu söyledi.

Diğer taraftan faillerin yakalanması için polis çalışma başlatırken, Kızılay’a ait deponun camlarının daha önce tinerciler tarafından kırıldığı ifade edildi.