Kızılay’ın doğal âfet kitabı tanıtıldı

Kızılay Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı ve İlköğretim Genel Müdürlüğü'nce onaylanan "Kızılay ile Güvenli Yaşamı Öğreniyorum" adlı kitaplar, 81 ilde belirlenen pilot okullara dağıtılacak.

Öğretmenlerle 4. sınıf ve üzeri öğrenciler için hazırlanan kitaplarda yangın, deprem, sel, yıldırım düşmesi gibi doğal âfetler karşısında öğrencilerin bilmesi ve uygulaması gereken bilgilere yer veriliyor. Kızılay Muğla Şube Saymanı Şule Sema Aykut, bu kitapların şubeleri ve Milli Eğitim il ve ilçe müdürlüklerinin uygun gördüğü okullarda ücretsiz dağıtılacağını ve yıl sonuna kadar okutulacağını belirtti.

Aykut, “İlköğretim 4. sınıf ve üzeri öğrencileri, aileleri ve öğretmenlerini hedefleyen kitap, doğal âfetler ve korunma yollarıyla Kızılay’ı tanıtmak amacıyla geliştirilmiştir. Muğla merkezde Emirbeyazıt İlköğretim Okulu, ilçelerde Fethiye Çamköy ve Kavaklıdere Cumhuriyet İlköğretim okullarında her öğrencimize ve öğretmenlerimize iki kitap, bir büyük duvar takvimi ve bir küçük cep takvimi dağıtılacak.” dedi.