Kiziltepe’de LGS kursu basladi

MARDIN - Kiziltepe Halk Egitim Merkezi tarafindan organize edilen ve gelenek haline gelen Liselere Giris Sinavi (LGS) kursu, Halk Egitim Baskani Mehmet Eldem ve Ilçe Milli Egitim Müdürü Dr. Mehmet Aksoy tarafindan baslatildi.

Ilçe merkezindeki ilkögretim okullari ile 17 köyden kursa katilan 150 ögrenciye dersleri ise hiçbir ücret talep etmeden 26 gönüllü ögretmen tarafindan veriliyor.

Kiziltepe Merkez Ilkögretim Okulunda gerçeklestirilen törende bir konusma yapan Halk Egitim Baskani Mehmet Eldem, Kiziltepe Halk Egitim Merkezinin adeta bir gelenek haline getirip sürdürdügü çalismalari örnek göstererek emegi geçenlere tesekkür etti. Mehmet Eldem, “Kiziltepe Halk Egitim Merkezi tarafindan organize edilen ve özel dershanelerden farksiz olanaklari ögrencilerimize sunan LGS kursusunun olusumunda emegi geçen basta Kiziltepe Kaymakamligimiz olmak üzere Ilçe Milli Egitim Müdürlügümüz ve Halk Egitim Merkezi Müdürlügü yetkililerine tesekkür ediyorum.” dedi.

Kiziltepe Milli Egitim Müdürü Dr. Mehmet Aksoy ise yaptigi konusmada, Kiziltepe Halk Egitim Merkezinin bu güne kadar yaptigi örnek çalismalara bir yenisine daha ekledigini dile getirerek, “Ilçemizde egitim alanindaki basari grafigi zincirine her gün bir yeni halkanin eklendigine sahit oluyoruz. Kiziltepe egitim camiasi olarak, biz sorumlularin yükümlülüklerini yerine getirme anlaminda bugüne kadar en güzel örnegi olusturan Halk Egitim Merkezi kurslarini gösterebiliriz. Sözkonusu kurslarda bugüne kadar hiçbir ücret talep etmeden, üstelik hafta sonu tatillerinden feragat ederek günün erken saatlerinde kurs yerlerine kosusan 300 gönüllü ögretmenimize ve bu ögretmenleri bir araya getirerek basarili organizasyonu üstlenen Kiziltepe Halk Egitim Merkezi Müdürlügünü tebrik ediyorum. Inaniyorum ki bu basarili çalismalar önümüzdeki yillarda da sürecektir.” diye konustu.