Kizina fuhus yaptiran anne ile arkadaslari tutuklandi

BURSA - Bursa'da, 13 yasindaki kizini para karsiliginda erkeklere pazarladigi iddia edilen anne ve küçük kizla iliskiye girmekle suçlanan, aralarinda bir ögretmenin de bulundugu toplam 8 kisi tutuklandi.

Fakat polis, magdur annenin verdigi ifadelerinden süphelenince gerçek ortaya çikti. Anne N.S.’nin, 13 yasindaki kizi A.Ç.’yi okula göndermedigi, para karsiliginda erkeklere pazarladigi belirlendi. Sorusturmayi derinlestiren polis, küçük kizla iliskiye girdikleri iddia edilen ve aralarinda bir ilkögretim okulunda müdür yardimciligi yapan ögretmenin de bulundugu 13 kisiyi daha gözaltina aldi. Adliyeye sevk edilen süphelilerden anne N.S, “15 yasindan küçük öz kizini erkeklere satmak” suçundan, ögretmen M.D. ile K.K, Ö.K, Y.K, A.G, A.A. ve M.E. de “15 yasindan küçük magdurenin irzina geçmek” suçundan tutuklandi. Ayrica nöbetçi 2. Sulh Ceza Mahkemesi, arzuhalcilik yapan T.V. ile G.B. hakkinda da adli kontrol cezasi verdi. Bu 2 zanli, her gün karakola giderek imza atacak. Olayla alakali olduklari iddiasiyla polisin gözaltina aldigi 4 kisi de sorgulamanin ardindan serbest birakildi.

Bursa Emniyet Müdürlügü Çocuk Subesi tarafindan misafir edilen A.Ç.’nin özel bir klinikte tedavisinin yaptirildigi bildirildi.