KKTC’de UBP Genel Başkanlığı’na Hüseyin Özgürgün getirildi

KKTC'de Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) bugün gerçekleştirilen Olağanüstü Kurultayı'nda Lefkoşa Milletvekili Hüseyin Özgürgün tek aday olarak Genel Başkanlık görevine getirildi.

KKTC’de Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) bugün gerçekleştirilen Olağanüstü Kurultayı’nda Lefkoşa Milletvekili Hüseyin Özgürgün tek aday olarak Genel Başkanlık görevine getirildi.

UBP Genel Başkanı Özgürgün, kurultayda yaptığı konuşmada, “Ülkemizin en köklü, en güçlü, en büyük partisine Genel Başkanı olmanın ağırlığını ve sorumluluğunu çok iyi biliyorum.” dedi.

Bu onuru ve gururu kendisine ikinci kez yaşatan UBP’lilere teşekkür eden Özgürgün, “Hepimizi derinden yaralayan parti içi sıkıntılar, başkent Lefkoşa’mızın yaşadığı rahatsızlıklar, hükümet sürecimizi ve özverili çalışmalarımızı ne yazık ki, gölgelemiş ve erken genel seçimde partimiz beklenen sonuca ulaşamamıştır.” diye konuştu.

UBP’nin daha önceki Genel Başkanı İrsen Küçük’ün KKTC’deki genel seçimlerde başarısız olması sebebiyle bu partide kurultaya gitme kararı alınmış, Cumhuriyetçi Türk Partisi’yle de koalisyon kurulamaması sonucu Küçük parti başkanlığını bırakmıştı.