KKTC’ye 2012 yılına kadar 30 bin Turist gelecek

KKTC Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı ile Northern Travel ve Akmina Travel Club arasında "Charter Katkı Sözleşmesi" imzalandı.

KKTC Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı ile Northern Travel ve Akmina Travel Club arasında “Charter Katkı Sözleşmesi” imzalandı. Sözleşme gereğince 2012 yılına kadar KKTC’ye Avrupa ve Üçüncü dünya ülkelerinden 30 bin turist getirilecek.

KKTC’yi ziyaret eden turist sayısını ve konaklama süresini artırmak amacıyla mevcut ulaşım teşviki uygulamaları içerisinde hazırlanan sözleşme çerçevesinde, 1 Nisan 2011 – 1 Nisan 2012 tarihleri arasında Avrupa ve/veya üçüncü ülkelerden KKTC’ye, KKTC veya Türkiye’de kayıtlı herhangi bir havayolu şirketi kanalıyla anlaşmalı olarak uçuşlar düzenlenecek.

Konuya ilişkin açıklama yapan KKTC Turizm ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, yaz mevsiminin gelmesi ile ülkedeki turist sayısında gözle görülür bir artış meydana geldiğini söyledi. Üstel, bu anlaşma çerçevesinde Nisan 2012 yılına kadar bu sayının 30 bin turist olarak hedeflendiğini açıkladı.