Klima Evren’i hasta etti

Bodrum’daki evinde rahatsızlanan 7’nci Cumhurbaşkanı Evren, özel aracıyla gittiği Bodrum Havaalanı’ndan askeri uçakla GATA’ya kaldırıldı.

Bodrum Yalıkavak’taki evinde rahatsızlanan 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi’ne (GATA) kaldırıldı. Evinde klima kullanan Evren’in dün sabahtan itibaren rahatsızlığının arttığı belirtildi. Evren için GATA tarafından bir ambulans uçak gönderildi. Öğlen saatlerinde Milas-Bodrum Havalimanı’na inen askeri ambulans uçak, otomobiliyle Bodrum Havaalanı’na gelen 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’i GATA’ya götürdü. Kenan Evren’in sağlık durumu hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, evinde ilk müdahale yapıldıktan sonra vücudunun enfeksiyon kaptığı belirtildi. 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, üç gün sonra yani 17 Temmuz’ da 90’ıncı yaşına girecek. Soğuk algınlığı nedeniyle GATA’ya kaldırılan Evren’in doğum günü partisinin de bir hafta sonraya ertelendiği belirtildi.

Marmaris ve Bodrum’da konserlere katılmıştı.

Son olarak kendi ismini taşıyan vakıf yararına düzenlenen Gülben Ergen konseri için Marmaris’e gelen Evren Paşa, daha önce de Bodrum’da Sibel Can ve Güllük’te İbrahim Tatlıses konserlerini izlemişti. Kış aylarından Marmaris’in Armutalan Beldesi’ndeki özel konutu Beyazev’de kalan Evren, yaz aylarında ise nemin az olması nedeniyle Bodrum’daki yazlığını tercih ediyor.