Kocadağ: Beşiktaş en fazla mağdur olan takım oldu

Beşiktaş Kulubü Aşbaşkanı Emre Kocadağ, hakemlere tepki gösterdi.

Beşiktaş Kulubü Aşbaşkanı Emre Kocadağ, Gaziantep FK maçından sonra yaptığı açıklamasında hakemlerin kararlarını eleştirdi.

Maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kocadağ, alınan galibiyet için siyah-beyazlı futbolcuları kutladı.

Emeklerinin hakemler tarafından engellenmeye çalışıldığını kaydeden Kocadağ, “Oyuncularımız bir emek sarf ediyor. Bu emek maalesef hakemler tarafından bir şekilde engellenmeye çalışılıyor. Bu emeğe saygı gösterilmiyor. Bugün bunu bir kez daha gördük. Sene başından beri maalesef bir yapı var. Haftalardır söylememize, başkanımızın dün defaatle söylemesine ve özellikle VAR’a dikkat çekerek VAR’da kasıt ararız demesine rağmen hatalar devam ediyor. VAR’da hata olmaz” ifadelerini kullandı.

Maçta VAR hakemleri tarafından es geçilen ciddi ve maçın sonuca etki edecek kararlar olduğunu söyleyen Kocadağ, “Hakem hataları bir şekilde insani hata olarak tolare edilirken, izleyerek bu pozisyonları es geçmek bir kasıt durumuna geldi. Beşiktaş takımı bu sene itibariyle en fazla mağdur olan takım oldu” diye konuştu.