Kocaeli’nde çalınan 2 kamyon İstanbul’da bulundu

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde çalınan 2 kamyon İstanbul'un Tuzla ilçesinde bulundu.

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde çalınan 2 kamyon İstanbul’un Tuzla ilçesinde bulundu. Düzenlenen operasyonda 3 kişi yakalanırken, kamyonlar sahiplerine teslim edildi.

Edinilen bilgilere göre; 10 Kasım 2014 tarihinde Kocaeli’nin Darıca ilçesinde park halinde bulunan bir firmaya ait 2 kamyon çalındı. Kamyon sürücülerinin şikayeti üzerine, araçları teknik cihazların yardımıyla takibe alan polis, kamyonların İstanbul’un Tuzla ilçesi Tersaneler Caddesi’ne götürüldüğünü belirledi. Kamyon hırsızlarının yeniden dönebileceği ihtimalini göz önünde bulunduran polis, araçların başında beklemeye başladı. Bir müddet sonra kamyonların yanına gelen ve araçları çalıştırmak üzereyken operasyon başlatan polis, 3 kişiyi yakaladı.

Kocaeli Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen hırsızlık zanlılarından; şüpheliler A.O. Birinci, M. Lenger ve S. Uzun, buradaki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildi. Öte yandan; şüphelilerin araçlarında yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız tabanca, 6 adet 9 mm çapında fişek, 4 adet sahte plaka, çekme oto anahtarları, otoların çalınması olaylarında kullanılan motor beyin ünitesi, ABS beyin ünitesi, bu cihazların şifre çözümünde kullanılan laptop bilgisayar ve internete bağlanmak üzere ayarlanmış cihaz ele geçirildi. Kamyonlar ise sahiplerine teslim edildi.
CİHAN