Kocaeli Ticaret Odası heyeti Muş’ta kardeşlik protokolu imzalayacak

Muş Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile kardeş oda protokolü imzalamak için kente gelen Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) heyeti, Muş Sanayi Merkezinde (MSM) üretim yapan Barco Tekstil adlı firmayı ziyaret etti.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile kardeş oda protokolü imzalamak için kente gelen Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) heyeti, Muş Sanayi Merkezinde (MSM) üretim yapan Barco Tekstil adlı firmayı ziyaret etti.

Muş TSO Meclis Başkanı Murat Güresmer, Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Cengiz, KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ ve beraberindeki heyet tekstil atölyesinde üretilen ürünleri inceleyip, çalışanlarla ayaküstü sohbet etti. Muş’ta böyle firmaların olmasını görmekten memnuniyet duyduklarını belirten KOTO Başkanı Özdağ, ürünlerin son derece kaliteli olduğunu ve bunun ilk bakışta fark edildiğini söyledi. Muş’ta üretilen spor malzemelerinin dünyanın birçok ülkesinde ve yüzlerce sporcunun tercih etmesinin önemine değinen Özdağ, bu tür firmaların sayısının artması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Daha önce Tekel depoları olarak kullanılan binaların yatırımcılara tahsis edilmesinin önemine değinen Muş TSO Başkanı Fatih Cengiz ise, Muş’ta üretilen ürünlerin, dünyadaki sporcular tarafından kullanılmasının çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek, başarılı ve ileriye yönelik yatırım gerçekleştiren işadamlarının kentin ekonomisine de katkı sağladığını belirtti. Fatih Cengiz, “Aktif spor malzemesi üreten bir firmanın Muş’ta olması bizleri son derece memnun etmiştir. Gerçekten son derece kaliteli malzemelerin üretildiğini görüyoruz. Muş’ta üretilen ürünler, İngiltere, Rusya, Amerika, Fransa gibi ülkelere ihraç ediliyor. Futbol, basketbol, voleybol, kayak sporu başta olmak üzere Formula pilotlarının giydiği kıyafetleri bile Muş üretiyor. Bundan daha fazla gurur verici bir şey olamaz. Böyle bir tesisin Muş’ta kurulmasına vesile olanlara teşekkür ediyoruz. Yatırım yapmayı düşünen iş adamlarımızın da bu firmaları örnek almasını istiyoruz. Son derece huzurlu ve yatırım için elverişli olan Muş’a gelin, gönül rahatlığı içerisinde yatırım yapın. Hem siz kazanın hem de Muş kazansın” diye ifadelerini kulandı.