Kocaeli’de muhtarlar istek ve sikayetlerini internetten belediyeye iletecek

KOCAELI - Kocaeli Büyüksehir Belediyesi, Izmit merkezde bulunan toplam 28 mahallenin muhtarini bilgisayar egitimine tabi tutup, hepsinin bürosuna bilgisayar kuracak. Muhtarlar bilgisayar agi ile Büyüksehir Belediyesi'ne internet ile bagli olacak.

Belediye binasinda yapilan toplantiya, 28 mahalle muhtarindan 27’si katildi. Törende bir konusma yapan Büyüksehir Belediye Baskani Ibrahim Karaosmanoglu, muhtarlarin çagin gerektigi donanimla donanmasi ve bilgi çagini yakalamasini istedi. “Eski sistem tamamen çöktügü için yeni bir sistem kuruyoruz.” diyen Karaosmanoglu, bunun için tüm muhtarlarin bilgisayar kullanmasini ögrenip, sertifika alacagini söyledi. Karaosmanoglu, “Sertifika almayana bilgisayar vermeyecegiz. Çünkü hizmet muhtarliklardan baslar.” dedi.

Bilgisayar sisteminden yararlanmak isteyen muhtarlar, KOMEK merkezlerinde ücretsiz olarak bilgisayar ögrenebilecek. Isteyen Büyüksehir Belediyesi’nin Bilgi Islem Müdürlügü’nde ayni kursu görebilecek. 1996 yilinda kurulan ve deforme olan sistemin yerine kurulan yeni sistem sayesinde, muhtarlar 24 saat süreyle internet üzerinden Büyüksehir Belediyesi’ne bagli olacak. Yapilan hizmetler ve çalismalar aninda bu sayede muhtarliklara iletilebilecek. Muhtarlar da belediyeye gitmeden, internet üzerinde istek ve dileklerini iletebilecek.