Kocaelispor büyük üzüntü yaşıyor

Kocaelispor, ikinci yarının ikinci maçında da kendi evinde puan kaybetti.

Sezon başında ortaya koyduğu futbol ile uzun süre 2. Futbol Ligi A Kategorisi’nde son sıralarda yer alan Kocaelispor, daha sonra kendini toparlayarak seri galibiyetler almaya başladı. Camia olarak iyi bir havaya giren Körfez ekibi, hedef olarak kendine lig ikinciliğini koydu. Koyduğu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdüren takım, sezonun ikinci yarısına çok kötü başladı.

İlk maçın kendi sahasında Antalyaspor ile berabere kalan Körfez ekibi, bu hafta da yine kendi sahasında Türk Telekom’a yenildi. Bu iki maç Kocaelispor’un ortaya koyduğu hedefte önemli darbeler oldu.

Kocaelispor Teknik Direktörü Fuat Yaman alınan yenilginin mazereti olmadığını söyledi. “Oyuncu değiştirme hakkım olsaydı tüm futbolcuları değiştirirdim.” diyen Yaman, oyuncularını sahada tanıyamadığını söyledi. Yaman, şöyle konuştu: “Ortaya koyduğumuz hedefimizde çok önemli iki darbe aldık. Sahada da silinmiş bir Kocaelispor vardı. Oyuncular çok bireysel hatta yaptı. Bu yenilginin mazereti yok. Biz güçlü bir takımız ama bu yenilgiyi almamamız gerekiyordu. Bundan sonraki maçlara daha iyi hazırlanıp bunun telafisini yapmamız lazım.”