Kocasinan’dan engelli sporculara destek

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, spora ve engellilere her zaman gönüllü olarak destek verip yardımcı olduklarını söyledi.

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, spora ve engellilere her zaman gönüllü olarak destek verip yardımcı olduklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Kayseri Bedensel Engeliler Spor Derneği Başkanı Hayri Naziksoy, Başkan Yardımcısı Murat Cahit Cıngı ve Engelli Sporcu Kadircan Gökalp’le birlikte Başkan Bekir Yıldız’ı makamında ziyaret ederek bir teşekkür plaketi takdim etti.

Sporcu, engelli, bilim ve kültür erbabının gönüllü olarak destekçisi olduğunu vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, “Engelli sporcu arkadaşlarımız Mersin’de yelkenli kursuna katılmak istediklerini bize iletince çok memnun oldum. Faydalı olduğunu ümit ediyorum. Engelleri ve sınırları zorlamak lazım. İnsanın iki engeli var, biri fiziksel diğeri zihinseldir. ‘Ben şunu yapamam, bundan korkarım’ dersen sana işte engel odur. Siz fiziksel engeli bir yana bırakıp kafanızdaki engelleri de aşmış, yelkenli kullanmışsınız tebrik ediyorum. Biz size her zaman destek olur yardım ederiz” dedi.

Her zaman artarak devam eden katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etmek istediklerini vurgulayan Hayri Naziksoy, “Sporcularımız Mersin’de yelkenli kullanmayı öğrendi, desteklerinizle Yamula Barajı’nda bir yarışma düzenlemek istiyoruz” diyerek plaket takdim etti.

Sporcular adına konuşan Kadircan Gökalp de, “Deniz görmemiş Anadolu çocuğu arkadaşlarım Mersin’de yelkenli kullanmayı öğrendi. Çok büyük moralle Kayseri’ye döndük. Size çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Kışın Erciyes’te kayak yaparken yazın da Kayseri’nin Denizi’nde neden yapmayalım, diye hayal ettik, siz bu hayallerimizi gerçekleştirdiniz. Mersin’e diğer illerden gelen sporcular,’ Siz Kayserilisiniz, deniz nere Kayseri nere’ dediklerinde göğsümüzü gere gere; ‘başkanlarımız Kayseri’ye deniz getirdi artık bizim de denizimiz var’ dedik ” şeklinde duygularını dile getirdi.