Kocasinin zoruyla kürtaj olan Günaydin topraga verildi

KIRIKKALE - Kürtaj sonrasinda karninda parça unutulan ve yasamini yitiren Nuray Günaydin'in cesedi Kirikkale'de Yenimahalle Mezarligi'na defnedildi.

Ardindan hastane görevlileri tarafindan ceninle birlikte Günaydin’in cesedi yikanarak ayni kefene sarildi. Daha sonra Sanayi Mahallesi’ndeki ailesinin evine getirildi. Cenazenin ailesinin evinin önüne getirilisi sirasinda tüm yakinlari gözyaslarina bogulurken talihsiz kiz için helallik istendi.

Bu arada kizinin tabutuna sarilmak isteyen acili anne Hanim Dursun, fenalik geçirdi. Ayakta güçlükle durabilen anne kizi için helallik istenmesi sirasinda el açip kizina dua etti. Talihsiz kizin tüm yakinlari gözyaslarina boguldu.

Yapilan kürtaj ve ardindan ameliyat sonrasinda yasamini yitiren talihsiz kizin cenazesi buradan alinarak Kirikkale Çarsi Camii’ne getirildi. Çarsi camiinde ögle namazina müteakip kilinan cenaze namazindan sonra Kirikkale Yeni Mahalle Mezarligi’nda topraga verildi. Talihsiz kizin karninda birakilan erkek cenin de kizla birlikte mezara kondu.