Kokart töreninde basına sansür

TFF'nin FİFA listesine giren hakemlere kokart töreni olaylı geçti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy, FIFA listesine giren hakemlere kokartlarını taktı. Merkez Hakem Kurulunun (MHK) Antalya’nın Kemer İlçesine bağlı Beldibi Beldesinde düzenlediği ”2006-2007 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri”ndeki törende konuşan MHK Başkanı Mustafa Çulcu, hakemlerin ulaşabileceği en üst kademenin FIFA hakemliği olduğunu belirtti.

Çulcu, FIFA listesine giren hakemlerin Türkiye’yi temsil edeceklerine dikkati çekti. Törende daha sonra TFF Başkanı Haluk Ulusoy, FIFA listesine giren İsmet Arzuman, Bülent Demirlek, Kuddusi Müftüoğlu ve Bülent Yıldırım’a, yardımcı hakemler Adil Sinem, Alper Ulusoy, Bahattin Duran, Baki Tuncay Akkın, Bülent Gökçü, Cemal Gemici, Erhan Sönmez, Mustafa Emre Eyisoy, Mehmet Cem Satman, Serkan Ok, bayan hakemler Hilal Tuba Tosun, Dilan Deniz Gökçek, Kadriye Gökçek ile yardımcı bayan hakemler Seçim Demirel, Necla Akdoğan, Sibel Yamaç ve Aynur Aysun Akar’a kokartlarını taktı.

FIFA listesine giren Selçuk Dereli, Fırat Aydunus ve Cüneyt Çakır yurt dışında dil eğitim aldıkları için törene katılmazken, daha önce FIFA listesinden çıkarılan Kuddusi Müftüoğlu’na ikinci kez kokart takıldı.

Bu arada törene çağırılan basın mensupları tören başlamadan önce salonda yerlerini alırken, kendilerine ayrılan bölümün darlığı ile sıkıntılı anlar yaşadılar. Bu soruna çözüm bulunması beklenirken, bu kez MHK yöneticilerinden eski hakem Lale Orta, basın mensuplarının salonu terk etmesini isteyerek, “Bu gece bizim gecemiz. Kendi aramızda eğlenmek istiyoruz. Sizden çıkmanızı rica edeceğim” ifadelerini kullanması şok etkisi yarattı…