“Köle ticareti yapmıyoruz”

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, 19 Mayıs tatilini bahane ederek ailesiyle birlikte kısa süren bir tatil yaptı.

Bodrum açıklarında teknede şampiyonluğun keyfini çıkaran Galatasaray Başkanı bir yandan dinlenirken, bir yandan da gelecek sezonun hazırlıkları için çalışmalarını sürdürüyor.

Adnan Polat, gelecek sezonun planlarını daha net bir şekilde yapmak için öncelikle teknik direktör sorununu çözmeyi hedeflerken, bu konudaki süreyi belirledi. Polat, “Mayıs ayı bitmeden yeni teknik direktörümüzle çalışmaya başlamalıyız. Çünkü haziran ayında yapılacak transfer çalışmalarında teknik direktörümüzün raporuna göre de hareket etmeyi düşünüyoruz. Laudrup’u istiyoruz, ama kimseye mecbur değiliz, başka alternatiflerimiz de var” ifadesini kullandı.

Son günlerde gazetelerde Arda ile ilgili transfer spekülasyonlarının artması üzerine Adnan Polat, “Bize Arda için gelen resmi bir teklif yok. İngiliz gazetelerinin iddiasına göre herkes yorum yapıyor” dedi.

“Arda için sizi cezbedecek bir rakam önerilirse ne düşünürsünüz” sorusuna ise Polat şu yanıtı verdi:

“Biz köle ticareti yapmıyoruz. Bu konuda elbette Arda’nın da söz hakkı var. Önce Arda gitmek isteyecek. Arda için bütün şartlar olumlu olacak. Sonra isteyen kulüp, Galatasaray’ın koşullarını yerine getirecek. Bu koşullar oluşursa Arda da gidebilir. Önemli olan yerine yeni bir Arda koyabilmek. Mesela Aydın, yarınlar için çok güvendiğimiz bir oyuncu.”

Bu arada Polat, Kayserispor Başkanı Recep Mamur ve yöneticilerinin Gökhan Ünal ile ilgili olarak kendisine yönelik yaptıkları tenkitlerle ilgili olarak, “Biz Gökhan Ünal’ı geçen yıl kendilerinden resmen istedik ve konu kapandı. Şimdi ne oldu da Kayserispor birden bu konuda bizi suçlamaya başladı. Düşünceleri ben de anlamış değilim. Gökhan’ı Galatasaray’dan başka herkese vereceklermiş. Ne istiyorlarsa onu yapsınlar. Kupayı kazandılar, başarılı bir sezon geçirdiler. Ben Kayserispor camiasını kutluyorum.”