Kombassan Holding’e yeni dava

Kombassan Holding'in eski ve yeni 6 yöneticisi hakkında ''hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanma, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve örgüte üye olma'' suçlamasıyla dava açıldı.

Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşmasına Kombassan Holding’in eski Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram ile yöneticiler Haşim Şahin, Hulusi Rahman Bostan, Mehmet Büyükpişirici, Adnan Şahin katılırken, yurtdışında olduğu belirtilen Ali Baloğlu yer almadı.

Sanıkların tamamının ifadesinin alındığı duruşmada, Haşim Bayram,”Mahkemeye yazılı savunmamı vereceğim. Bizim şirketimiz Ticaret Kanunu’na göre kurulmuş bir şirkettir. Bana yöneltilen suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Müşteki Ahmet Atik ise 1998 yılında holdinge 467 bin 500 Alman markı verdiğini söyledi.

Atik, “İstediğim kadar parayı yatırıp, istediğim kadarını geri alabileceğimi söylediler. Şirket temsilcileri ve Haşim Bayram şirketten kar payı sağlayacağımızı belirtti. Biz de paramızı yatırdık. Kar payımı da ana paramı da alamadım. Şikayetçiyim” dedi.

Müşteki avukatları da sanıkların delilleri karartma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek, tutuklanmalarını talep etti.

Bu talebi reddeden mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Holdingin eski başkanı Bayram adliye çıkışında gazetecilere, “Bugüne kadar bu türde çok dava açıldı. Hepsinden beraat ettik. Bundan da beraat edeceğimize inanıyorum” dedi.