Konak Belediyesi’nden okullara 20 milyon liralık yardım

İzmir'in Konak Belediye Başkanı Tartan, kitaptan boya badanaya, çatı onarımından bilgisayar laboratuvarına, çok amaçlı salondan oyun alanlarına kadar pek çok konuda 100'den fazla okulun eksikliklerini giderdiklerini belirterek, bunlara toplam 20 milyon lira harcandığını söyledi.

İzmir’in Konak Belediye Başkanı Tartan, kitaptan boya badanaya, çatı onarımından bilgisayar laboratuvarına, çok amaçlı salondan oyun alanlarına kadar pek çok konuda 100’den fazla okulun eksikliklerini giderdiklerini belirterek, bunlara toplam 20 milyon lira harcandığını söyledi. Tartan, bir günde dört okulu ziyaret ederek yapılanları inceledi.

Okullara sağladığı katkıdan onur duyduğunu ve yönetici olarak herkesi anlamaya çalıştığını belirten Başkan Tartan, “Bazen 5, bazen 10, bazen 20, bazen 70 yaşındayım. Bir yöneticinin temel görevi, her kesimi anlamak olmalı. Hep onu yaptım, yapmaya da devam edeceğim.” dedi. İlçede bulunan bütün okullara ihtiyaçları doğrultusunda yardım yapmaya çalıştığını ifade ederek, “Kimisinin tuvaletlerini, kimisinin engelli rampasını, kimisinin iç ve dış cephe boyalarını, kimisinin teknik ihtiyacını karşıladık. ‘Önce insan’ felsefemizle bugüne kadar ilçedeki okullara 20 milyon lira para harcadım. Helâl olsun. Bu çocuklarımız, gençlerimiz geleceğimizin güvencesi. Anne ve babaları, onların en iyi yere gelmesi için mücadele ediyorlar. Biz de çorbada tuz misali katkıda bulunuyoruz. Eğitime yaptığımız yatırımlarla da övünüyorum, çünkü bu yatırım çocuklarımızın, aydınlık Türkiye’nin yarınları için yapılıyor. Çocuklarımız, Atatürk ilke ve inkılaplarına yakışır olarak bayrağı ileri taşıyacaklar. Benim de halka hizmetteki yolculuğum devam edecek.” şeklinde konuştu.