Kongrede gerilim! Aziz Yıldırım’dan sert tepki

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kongrede sert açıklamalarda bulundu.

Kongre gergin başladı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kongrede Mahmut Uslu ve İlhan Ekşioğlu'na sert sözlerle yüklendi.

15:45 Kongre üyesi Zeki İzci'nin yaptığı konuşmanın ardından büyük gerginlikler yaşandı. Divan Kurulu başkanı Vefa Küçük, İzci'nin üzerine yürümek isteyenlere sert çıktı

Efsanemiz Alex, belgesel çekimi için stada dahi alınmamıştır. Onun da başarısı cezasız kalmamıştır… Özlediğimiz futbolu oynatan Ersun Yanal'ı da yine bazı futbolcuların soyunma odası çekimleriyle görevden uzaklaştırdınız.

Ali Bey, sizin yüzde 70 oyla seçildiğinizi ben görüyorum.

Aziz Yıldırım destekçileri, kongrede konuşma yapan Zeki İzci'ye saldırmaya kalkınca Ali Koç'a destek olanlar "Eşkıya dışarı" tezahüratı yapmaya başladı.

Vefa Küçük:

Susun, susun! Dışarı çıkın! 'Eşkıya dışarı' diye bağırmayın, hepimiz kongre üyesiyiz. Ben kimseyi desteklemiyorum. Biri konuşmacıya dokunursa, konuşmacının yanında olurum.

Aziz Yıldırım'dan Mahmut Uslu ve İlhan Ekşioğlu'na tepki

İlhan Ekşioğlu ve Mahmut Uslu yerlerinden kalkarak, konuşmacının üzerine yürüdüler. Aziz Yıldırım ise Ekşioğlu ve Uslu'ya "Yerinizden niye kalkıyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi.

15:00

Kongre üyelerinden Kaya Enişte'nin taraftara "yeniçeri" demesinin ardından Enişte'ye tribünlerden tepki geldi. Vefa küçük, Kaya Enişte'nin konuşmasını yarıda kesti.

Kaya Enişte:
Bu kulübün başkanını biz belirleriz. Kongre üyeleri. Tribünler belirleyemez. Tribünler sadece yeniçerinin ayak sesleridir. Sadece tribünleri bölmediniz, aileleri de böldünüz. Tribünün homurdanması, yeniçerinin ayak sesleridir.

Kaya Enişte'nin sözlerinin ardından stattaki kongre üyeleri, "Fenerbahçe sadece taraftarındır" tezahüratı yaptı.. Kaya Enişte'ye büyük tepki var.

Seçim için renk seçimi de yapıldı. Aziz Yıldırım sarı, Ali Koç ise beyaz zarfı seçti.

Aziz Yıldırım, Ali Şen'in onu tebrik etmesi üzerine:

Sayın başkan beni öpüyor, veda ediyor ama ben bir yere gitmiyorum.

14:15 Eski başkanlardan Ali Şen konuşuyor:

Ali Şen:

Yıllar geçti, kalp ilişkisi bitmedi. Herkese, gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bulunduğumuz yer çayırdı. 110 yıl geçmiş ve bu çayır diye bilinen bu yer nasıl bir yer haline gelmiş. Bustadı yapanlardan başta başkan Aziz Yıldırım olmak üzere Allah razı olsun.

Fenerbahçe Kulübü Türkiye'de sahasının tapusuna sahip olan ilk kulüptü. Türkiye'de kulüp adını taşıyan tek stat Fenerbahçe Stadı'ydı. Saracoğlu olduğu zaman çok üzülmüştüm. Onlara vefamız tabii ki var. O tarihlerdeki başbakanımız Saracoğlu'na müteşekkiriz ancak stadın adı da keşke Fenerbahçe kalsaydı.

Vefa Küçük: Sayın başkan süreniz dolmak üzere…

Ali Şen: Şimdi 1947 yılında… (Statta gülüşmeler…)

Aziz Yıldırım bu tribünleri yaparken, bir gün beni çağırdı. Yağmur yağıyordu. Bir ilkokul talebesi gibi heyecan içinde aşağı yukarı koşuyordu. Öyle bir insandı. Ali Koç'u bu kulübe getiren de Aziz Yıldırım'dır. Onun da kalbinde Ali Koç'un başkan adaylığını desteklediğini biliyorum.

İKİ BAŞKAN ADAYININ LİSTELERİ:

Aziz Yıldırım’ın listesi

Şekip Mosturoğlu
Mahmut Uslu
Ali Yıldırım
Önder Fırat
İlhan Ekşioğlu
Ebru Özdemir
Davut Dişli
Yahya Uğur
Fatih Öztürk
Mithat Yenigün
Nihat Özbağı
Ozan Balaban
Selim Kosif
Metin Doğan

Aziz Yıldırım'ın yedek listesi:

Yasemin Merçil
Yahya Uğur
İlyas Bulcay
Barış Göktürk
Levent Kınay
Murat Salar
Ekrem Eray Arda

Ali Koç’un listesi

Erol Bilecik
Semih Özsoy
Fethi Pekin
Gökhan Akça
Turan Şahin
Kemal Danabaş
Simla Türker Beyazıt
Metin Şen
Burhan Karacam
Sina Afra

Ali Koç'un yedek listesi:

Belgin Aral
Alper Pirşen
Ozan Korman Tarman
Metin Sipahioğlu
Selahattin Baki
Muhittin İlker Dinçay
Esra Nazlı Ercan

13:30 Kongrede cumartesi gününün ikinci bölümü başladı.

12:10 Kongreye 13.30'a kadar ara verildi.

11:48 Vefa Küçük: Burası genel kurulun sıraları.. Tribün değil!

11:47 Tribündeki kongre üyeleri "Taraftara kimse 'güruh' diyemez" tezahüratı yapıyor.

11:46 Vefa Küçük: Sükunetimizi koruyalım. Arkadaşlar konuşmacıyı darp edin çok istiyorsanız! Kendinizi tatmin etmek için tepki göstermeyin.

11:44 Ülker Stadı'nda kongre üyeleri ve konuşma yapan üyeler arasında sert tartışmalar yaşanıyor. Tribünlerdeki kongre üyeleri "Fenerbahçe taraftarındır" tezahüratları yapıyor.

11: 23 Fenerbahçe SK'nın son yıl gelirinin 148 M TL, giderinin 397M TL olduğu açıklandı.

11: 00 Vefa Küçük:  Kaymakamlığın bir ricası var. Öğrenciler sınavda. Sınav bitene kadar stadyum içinde ve dışarda fazla yüksek ses çıkarılmaması konusunda bir rica var. Buna uyarsak hepimiz saygı göstermiş oluruz genç kardeşlerimize.

10: 50 Vefa Küçük: Üyelerimiz yarın için sadece oy kullanacak. Adaylarımız sandık kurullarını belirlediler. Her bir sandıkta birer isim olmak üzere toplam 38 kişi olacak.

10: 45 Tarihi seçimde Genel Kurul başladı. Kurulu Vefa Küçük’ün yönetmesi kararı alındı.

10:40 Şekip Mosturoğlu: Arkadaşlar lütfen bugün mümkün olduğunca sessiz olalım. Liselere Giriş Sınavı yapılıyor ve bu konuda uyarı geldi. Çocuklarımızın geleceğini etkileyecek sınav öncesi biraz daha duyarlı olalım.

10:25 Aziz Yıldırım da Ülker Stadı'na geldi. Yıldırım'ın yanında Nihat Özdemir de Ülker Stadı'na geldi.

10:15  Ali Koç, Ülker Stadı'na geldi. Bazı kongre üyeleri Koç'u, "Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon" tezahüratlarıyla karşıladı.

***

Adaylar son açıklamalarını yapacak, koltuğa oturmak için üyeleri iknaya çalışacak. Ülker Stadı da kongreye hazır durumda. 20 bini aşkın üyenin katılacağı oy kullanma işlemi için zeminin üstü kapandı, sandıklar hazırlandı, geri sayım başladı.

FANATİK