Konya Atatürkçü Düsünce Dernegi Ata’ya saygi yürüyüsü yapti

KONYA - Konya Atatürkçü Düsünce Dernegi, Türkiye'nin dis güçlerin baskisi altinda oldugunu iddia ederek Atatürk Aniti'ndan tren garina kadar süren bir protesto yürüyüsü gerçeklestirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcut yönetimiyle yeterince özgür oldugunu kaydeden Özçelik, bu ad altinda yapilan kandirmaca oyunlara Türk halkinin gelmemesi gerektigini söyledi. Dis güçlere seslenen Özçelik, “Derhal siyasal ve ekonomi buyruklar vermekten vazgeçin. Demokrasi ve insan haklari gibi evrenseli degerleri kulanarak baska ülkeleri örtülü, veya açik isgal etmeyin. Dünyadaki aç insanlarin sizin ürününüz odugunu unutmayin. Türkiye AB üyesi olsada olmasada kendi yolunda yürüyebilecegini aklinizdan çikarmayin.” dedi.

Yaklasik 200 civarinda vatandasin katildigi yürüyüste katilimcilar ellerinde ‘Tam bagimsiz Türkiye’, ‘Sevre geçit yok’ sloganlari yazili pankartlarla Konya sokaklarinda yürüdü. Yürüyüste polis ekipleri çevrede genis bir güvenlik önlemi alirken, dernek üyeleri ve katilimcilar yürüyüs sonrasi sessizce dagildi.