Konya-Hakkari ‘kardeşlik köprüsü’

Okul Eğitim Kalitesinin Arttırılması Projesi kapsamında Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden öğrenciler, 'kardeş okul' olan Konya Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu'na geldi.

Aylardır mektuplaştıkları arkadaşlarının evlerinde misafir olan öğrenciler, 2 gün boyunca kenti gezecek.

Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Taş, çok önemli bir projeye ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Çocukların birbirleriyle kaynaşması için güzel bir fırsat olduğunu aktaran Hüseyin Taş, “Öğrenciler 2 gün misafirimiz olacak. Hakkari’den gelen öğrenciler farklı bir şehir görmüş olacaklar. Arkadaşlıklar kurulacak, 2 gün ailelerde misafir olacaklar. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Proje Koordinatörü Vali Erdoğan Gürbüz İlköğretim Okulu rehber öğretmeni Özlem Sevimli ise ‘kardeş okulla’ aralık ayından bu yana çeşitli yazışmalar yaptıklarını açıkladı.

Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu’nun hem maddi hem de manevi olarak okullarına çok destek verdiklerini ifade eden Sevimli, “Öğrencilerimiz birbirleriyle mektuplaştı. Bugün de oluşan bu dostuğu daha sağlamlaştırmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Vali Erdoğan Gürbüz İlköğretim Okulu öğrencileri, Konya’ya geldikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdi. İlk kez ilçe dışına çıktıklarını aktaran öğrenciler, Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu öğrencilerini de Hakkari’ye davet etti.