Konya’nın temsili başkanı Nesibe Nur Balcı oldu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi Nesibe Nur Balcı'ya devretti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu İlköğretim Okulu 6’ncı sınıf öğrencisi Nesibe Nur Balcı’ya devretti.
    Selçuklu Orgeneral Bedrettin Demirel İlköğretim Okulu 6’ncı sınıf öğrencisi Nesibe Nur Balcı, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, Okul Müdürü Gülizar Erbaş, öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte Başkan Akyürek’i ziyaret etti.
    Makamını Nesibe Nur Balcı’ya teslim eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
    Konya’da eğitim alanında son yıllarda önemli çalışmalar yapıldığını hatırlatan Başkan Akyürek, 7 yılda önce 70 kişilik sınıflarda okuyan çocukların artık 30-40 kişilik sınıflarda okuduğunu anlattı. Akyürek, hedeflerinin önce tüm okullarda 30 kişilik sınıflar, ardından da tekli eğitim olduğunu söyledi. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak okul bahçelerine ve okulların fiziki düzenlemelerine 20 milyon TL harcadıklarını kaydeden Başkan Akyürek, “Şu anda valimizin koordinasyonunda milli eğitim müdürlüğümüz ile birlikte, il genel meclis başkanlığımızın da katılımıyla 3 yıllık bir plan hazırlıyoruz. 3 yıl sonra yeni bir aşamaya geçeceğiz. Hedefimiz Türkiye’de eğitimde bir numara olmak.” dedi.
    Temsili Başkan Nesibe Nur Balcı ise oturduğu başkanlık makamında halka yararlı olmaya çalışacağını belirtti. Konya’nın gelişimi için mevcut projelere yenilerini ilave edeceğini söyleyen Balcı, daha sonra ilgili birimleri telefonla aradı. Balcı, okullar, engelliler ve gençler için gerçekleştirmek istediği projelerin yapılmasıyla ilgili talimat verdi.
    Programın sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Nesibe Nur Balcı, arkadaşları ve öğretmenlerine çeşitli hediyeler verdi. Akyürek ve konukları birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.