Konya oto show başladı

Stand tasarımları ile firmaları son model araçlarını ve sektördeki son yenilikleri sergelindiği Konya Oto Show 2006 Fuarı ziyaretçisiyle buluştu.

TÜYAP Konya Fuarcılık ve Otomotiv Distiribütörleri Derneği iş birliği ile açılan “Konya Oto Show 2006” 21-26 Kasım tarihlerinde açık kalacak. Açılışa Konya Vali Yardımcısı Halil Uyumaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

Konya Tüyap Fuarcılık A.Ş. Müdürü Murat Tartan fuarların şehirlerin tanıtımı için büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi. Türkiye’nin ihracatında otomotivini payının büyük olduğunu ifade eden Murat Tartan, otomotivin sürekli kendini geliştiren bir sektör olduğunu dile getirdi. Fuarda hazırlanan sötörün önde gelen firmaların standlar hazırladığını belirten Tartan, “Hazırlanan bir birinden güzel araçlar alıcısyla buluşacak. Sektörde faliyet gösteren lider otomobil, 4×4, ticari araç ve motosiklet markalarından oluşan 40 firma bu fuarda ürünlerini sergiliyor. Bunun yanında otomobil yedek parça, aksesuar, akücüler ve lastik firmaların da katılımı oluyor. Konya Oto Show 2006 Fuarı, fuar süresince Konya bölgesinen gelecek on binlerce ziyaretçiye festival havası yaşatacaktır. Konya Oto Show 2006 21-25 kasım tarihleri arasıda 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilecek.” diye açıkladı.