Konya polisi ölümlü kazayı kırık fardan çözdü

Konya'da kullandıkları ciple bir kişiye çarparak ölümüne neden olduktan sonra polisten 27 gün boyunca kaçan şahıslar, polisin kırık bir far olduğunu hesaba katarak yaptığı yoğun çalışma sonucu yakalandı.

Kaza sonrası baba ve oğul, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ağır yaralı olarak kaldırıldı. Bünyamin Gederet, hastanede yaşamını yitirdi. Kaza sonrası kayıplara karışan cipin izini süren Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, olay yerinde kırılmış far parçası ve otoya ait boya kalıntısı buldu. Bunun üzerine 156 cip üzerinde araştırma yapan polis, otomobil tamir atölyelerine gelen bu model araçları incelemeye aldı. Aynı model araçların farlarının orijinallerinin İstanbul’dan 3 ayda gelebildiğini öğrenen polis, yaptığı çalışmanın ardından kazaya karışan M. A. (40) ve eşi R. A’yı (23) ciple birlikte yakaladı.

Gözaltına alınan M. A’nın daha önceden çeşitli suçlardan sabıkalı olduğu ve hakkında arama emri bulunduğu ortaya çıktı. M. A, olay anında aracı eşi R. A’nın kullandığını iddia etti. R. A. da aracı kendisinin kullandığını söyledi. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alınan şüpheli çift, adliyeye sevk edildi.