Konya’da bir sürücünün 2 ehliyeti oldugu ortaya çikti

Konya'da Hasan Hüseyin Pekyaman isimli minibüs sürücüsünün iki farkli belge numarali C ve E sinifi ehliyetinin oldugu ortaya çikti.

Edinilen bilgiye göre 26 Kasim 2005 günü ticari minibüs ve servis araçlari üzerinde uygulama yapan Konya Trafik Denetleme Sube Müdürlügü ekipleri, saat16.50 siralarinda Hasan Hüseyin Pekyaman’a ait ticari minibüsü fazla yolcu almasi sebebiyle durdurdu. Bu sirada E sinifi sürücü belgesini gösteren Hasan Hüseyin Pekyaman’in ehliyetine cezai islem uygulandi.

Trafik ekipleri bu olaydan 5 dakika sonra Nalçaci Caddesi üzerinde durak harici yolcu indirip bindirdigi gerekçesiyle baska bir ticari minibüsü durdurdu. Minibüs sürücüsünden evraklari istendiginde, görevli polislere Hasan Hüseyin Pekyaman’a ait C sinifi sürücü belgesi gösterildi. Yapilan bilgisayar sorgulamasinda ayni sürücüye ait iki farkli belge numarali, iki ayri sinif sürücü belgesinin oldugu tespit edildi.

Durumu irdeleyen polis ekipleri, her iki minibüs sürücüsünün de kardes oldugunu belirledi.

Hasan Hüseyin Pekyaman’in E ve C sinifi olmak üzere iki adet sürücü belgesi oldugu anlasildi. Diger kardes Mustafa Pekyaman’in ise kendi sürücü belgesinin 100 ceza puanini doldurmasi sebebiyle abisine ait C sinifi ehliyeti kullandigi ortaya çikti. Hasan Hüseyin Pekyaman’in C ve E sinifi sürücü belgesine incelenmek üzere el koyan polis, Mustafa Pekyaman’in sürücü belgesini ceza puanini doldurdugu için 2 ay süreyle alikoydu.