Konya’da dondurma yarışması yapıldı

Konya'da dondurma üretimi yapan bir iş yeri, satışlarını artırmak ve hurmalı dondurmayı daha çok kişiye tattırma amacıyla bir yarışma düzenledi.

Yarışmaya halk yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların kıyasıya dondurma yediği yarışmanın sonucunda birinci gelen Ekrem Yetişir isimli vatandaşa Mustafa İnci tarafından çeyrek altın hediye edildi.

Yarışmanın üç haftadır yapıldığını dile getiren İnci, beş hafta olarak belirledikleri müsabakaların sonunda final yapacaklarını dile getirdi. Her haftanın birincisine çeyrek bir altın verdiklerini aktaran İnci, yarışmaya vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini aktardı.

Hurmalı dondurma yarışından sonra satışlarda büyük bir artış olduğunu aktaran İnce, “Dondurmanın insanlara zararlı olmadığını göstermek için böyle bir yarışma düzenledik. Yarışmamız 3 haftadır yapılıyor. Her yarışmaya 10 yarışmacı katılıyor. Yarışmacılar bir kilo dondurmayı en kısa zamanda yemek için mücadele veriyor. Birinci gelen haftanın yarışmacısına çekrek altın hedi ediyoruz. Yarışmayı düzenlediğimizden buyana hurmalı dondurma satışlarında büyük bir artış oldu. Hurmalı dondurmayı da Türkiye’de ilk defa biz ürettik. Yarışmayı düzenlememizdeki diğer bir nedende bu dondurmayı tanıtmaktı. ilerleyen günlerde inşallah daha değişik meyvelerden yeni dondurmalar imal edeceğiz. Bunun için çalışmalarızımız sürüyor.” şeklinde konuştu.