Konya’da faili meçhul cinayet bir saat sonra çözüldü

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yapılan yoğun araştırmalar sonucu dün gece geç saatlerde meydana gelen faili meçhul cinayet bir saat sonra çözüldü.

Balıkçılık yapan Cemal Uçar (30) misafirini otobüs durağına götürürken daha önceden alacak verecek davası olan kendisi gibi balıkçı Murat Ergün (29) ve İsmet Ergün tarafından (37) araç içerisinden ateş edildi. Vucuduna 3 kurşun isabet eden Cemal Uçar olay yerinde hayatını kaybetti.

Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri yoğun çalışmaları sonucu olaydan henüz bir saat geçmesine rağmen cinayetin kimin işlediğini tespit etti. Olaydan yaklaşık beş saat sonra cinayeti işleyen Murat Ergün ve İsmet Ergün düzenlenen operasyonla Muhacir pazarındaki balık dükkanında yakalandı. Şahısların üzerinde ve iş yerinde yapılan aramalarda iki adet ruhsatsız tabanca bulundu.

Yakalanan şahıslar sabah erken saatlerde Konya Numune Hastanesi’ne rapor alınmak üzere getirilen şahıslar ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet büro amirliğine götürüldü.